השוואה בין סוגים שונים של מתנות מיוחדת ליולדת יכולה לסייע עבור כל מי שרוצה להפתיע קרובת משפחה, חברה או קולגה. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון מאפיינים מגוונים של מתנה מומלצת ליולדת ולזכור שאין מתנה אחת שמתאימה לכולן. השאיפה היא לפיכך לבחור מתנה שימושית ליולדת שתסייע לה לעבור את השבועות הראשונים והקשים אחרי הלידה, כמו גם להביע הערכה ואיחולי מזל טוב מכל הלב.

מתנה שימושית ליולדת ולתינוק היא פתרון נהדר עבור מי שמחפש משהו מיוחד וקונקרטי. בהקשר הזה אפשר להזכיר מתנות שכל יולדת אוהבת ותשמח לקבל, כמו למשל חיתולי טטרה, צעצועים לתינוק, ערכת קוסמטיקה עם משחות החתלה להרגעת העור וכן הלאה. לשם השוואה, מי שמעדיף שליחת מתנות ליולדת שמתמקדת בה בלבד יוכל להשיג את המטרה עם שוברי כניסה לספא, מנוי למגזין, בושם או חולצה.

האם יש הבדל בין מתנה מקורית ליולדת בן או בת?

שאלת מיליון הדולר מבחינת אנשים אשר מחפשים מתנה מיוחדת ליולדת היא האם קיימים הבדלים בין המינים. באופן עקרוני לא אמורים להיות הבדלים כאלה כל עוד מעניקים את המתנה ליולדת עצמה, אך כמובן שיש להם ביטוי כאשר המתנה מיועדת לרך הנולד.

מתנה מקורית ליולדת בן יכולה למשל להתייחס להעדפות שלו כאשר הוא יגדל. במתנות כאלה רוב האנשים מעדיפים את הצבעים הכהים, הכחולים והלבנים או השחורים, בעוד בעת בחירת מתנה מקורית ליולדת בת יהיו אלו הצבעים אדום, ורוד ושמנת שישלטו ברשימת המועדפים.

לחשוב מחוץ לקופסא

מצד שני, לא חייבים להיות מקובלים למוסכמות חברתיות ישנות ותמיד אפשר לגוון את השגרה השוחקת עם מתנה מקורית ליולדת בת או מתנה מקורית ליולדת בן. מתנה מקורית למשל יכולה להיות אימוץ גור כלבים, הרשמה לסדנא מיוחדת ועוד. מבחינת האנשים שנותנים את המתנה, האינדיקציה לבחירה מוצלחת היא שביעות הרצון שלהם והיכולת לעמוד בתוך מסגרת התקציב.

מתנה מיוחדת לא חייבת להיות יקרה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, השקעה של אלפי שקלים לא מבטיחה בחירת מתנה מיוחדת ליולדת. לכל יולדת יש העדפות אחרות וגם ההתייחסות לייחודיות של המתנה עלולה להיות שונה. כתוצאה מכך, ייתכן ומצב ובו חברים ובני משפחה יחפשו את המתנה המיוחדת והיקרה ביותר בחנות על מנת להפתיע את היולדת – בעוד היא עצמה תתחבר דווקא למתנה זולה שמתכתבת עם ההעדפות האישיות ועם תפיסת העולם שלה.

הדרך לגשר על הפער בין עלות המתנה לבין שביעות הרצון של היולדת היא לנסות לדעת מראש מה היא צריכה. אפשר כאמור ללכת על בטוח עם מתנה שימושית ליולדת ולהתייעץ עם חברים ובני זוג, אך ניתן גם לנסות לחשוב מחוץ לקופסא ולבחור מתנה יצירתית.

בסופו של דבר, המטרה של בחירת מתנה מומלצת ליולדת היא להביע איחולי מזל טוב. אם מצרפים למתנה ברכה אישית, סביר להניח שהתוצאה תהיה מיוחדת ושכל המעורבים ירגישו שבעי רצון.